wtorek, 23 października 2012

Nowy Opel Cascada!

Opel przyzwyczaił już nas do wyglądu najnowszej generacji Astry. Koncern stwierdził, iż nadszedł już czas na pokazanie wersji cabrio. Tym razem jednak producent postanowił w przypadku wersji bez dachu zerwać z nazwą Astra. Od teraz będzie się nazywać Cascada. Może to i dobrze, bo nie ma co ukrywać, że żadna dotychczasowa Astra Cabrio nie porywała. Nowy model natomiast mnie osobiście bardzo pozytywnie zaskoczył. Jest na prawdę bardzo ładny. Tak na marginesie. Nie jestem jedynie w stanie zrozumieć polityki cenowej Opla, który trzyma się cen, podczas gdy wszyscy producenci je obniżają...

Konstrukcja dachu składa się do bagażnika - wtedy jego pojemność wynosi 280 l. Po rozłożeniu dachu wzrasta do rozsądnych 350 l. Co ważne, samochód ma być w pełni funkcjonalny - konstruktorzy Opla pomyśleli więc też o możliwości złożenia oparć tylnej kanapy, które składają się w stosunku 50:50.

Będzie również do wyboru kilka silników. Przede wszystkim doładowanych. Cennik otworzy jednostka o pojemność 1,4 litra wyposażona oczywiście w turbodoładowanie, osiągająca moc 140 KM. Pojawi się nowy motor skonstruowany przez koncern. Będzie to 1,6 SIDI. Ma on generować moc 170 KM oraz 280 Nm momentu obrotowego. Dla wielbicieli silników wysokoprężnych dostępny będzie 2,0 CDTI o mocy 165 KM.0 komentarze:

Prześlij komentarz